Studiuj kierunki medyczne na najbardziej renomowanych Krakowskich uczelniach

Dodał(a): 605084801


Województwo: Mazowieckie
Miasto: Warszawa
Telefon: (0-22) 616 06 15

Wyświetleń: 112

Jeśli poszukujecie uczelni, to lepiej nie mogliście trafić. Wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki.
Na przykład w Krakowie na kierunku lekarskim można uczyć się aż na dwóch uczelniach, spośród 32 w samym tylko Krakowie. To jeden z mocno obleganych kierunków studiów. Doktór to zawód zaufania publicznego cieszący się wielkim prestiżem. Na rynku lekarzy aktualnie brakuje. Perspektywy finansowe zaś są dobre i wygląda na to, że warunki jeszcze się polepszą.
Pierwszą z uczelni uczących lekarzy jest publiczna uczelnia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydział lekarski podaje kandydatom jednolite studia magisterskie prowadzone w trybie stacjonarnym (dziennym) ale także w trybie niestacjonarnym (wieczorowo). Nauczanie na jednolitych studiach magisterskich trwa 12 semestrów.
Kolejną z uczelni kształcących lekarzy jest prywatna uczelnia Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. To pierwsza niemedyczna a zarazem komercyjna szkoła w Polsce, która dostała zgodę na otwarcie studiów medycznych. Naukę można podjąć zarówno po polsku, jak i w języku angielskim. Studia trwają 12 semestrów, z czego dwa to praktyczne nauczanie kliniczne.
Zapraszamy do przejrzenia ofert uczelni w naszej wyszukiwarce.

http://www.uczelniekrakow.uczelnie.pl/artykul,uczelnie-z-kierunkiem-lekarskim-w-krakowie,15923.html